Jak bezpiecznie przechowywać dane

Jak-bezpiecznie-przechowywac-dane-webholo-naprawa-komputerow-rugby

Napisał irek wrobel

13 stycznia 2014

Jak bezpiecznie przechowywać dane

Masz na co dzień do czynienia z dużą ilością danych komputerowych. Zdjęcia, dokumenty, pliki.

Jedne są mniej ważne, a drugich pod żadnym pozorem nie można utracić. Jak bezpiecznie przechowywać dane?

Awaria komputera najczęściej przychodzi niespodziewanie i przynosi nam przykrą niespodziankę- utratę danych. Jak się przed tym uchronić?

  • Zawsze wykonuj kopię zapasową. Bez kopii zapasowej ryzykujesz!!! Gdy będziesz miał pod ręką kopię, będziesz mógł spać spokojnie. Dane najlepiej jest kopiować na płyty CD/DVD i przechowywać je w bezpiecznym miejscu. Zawsze wykonuj po dwie kopie zapasowe i każdą kopię trzymaj w innym miejscu, aby wyeliminować ryzyko, że razem ulegną zniszczeniu. Jedną kopię płyty możesz dać na przechowanie swojemu przyjacielowi. Jeśli nie posiadasz pod ręką płyty, zawsze dane możesz skopiować na przenośny nośnik danych, np. pendrive’a lub zewnętrzny dysk twardy. Obecnie dostępne są przenośne dyski o coraz większej pojemności (nawet do 500GB) za niewielką cenę. Warto zaopatrzyć się w taki dysk aby uniknąć ryzyka.
  • Podziel swój dysk na partycje. Gdy system operacyjny ulegnie zniszczeniu to wszystkie dane, które znajdowały się na tym samym dysku co system(dysk C) po prostu przepadną. Aby tego uniknąć podziel swój dysk na kilka części. W jednej przechowuj bardzo ważne dane, w innych zdjęcia, muzykę itd. Jeśli utracisz swoje dane przez awarię systemu operacyjnego, zawsze możesz uruchomić program do odzyskiwania danych.
  • Innym, również dobrym sposobem na zabezpieczanie danych jest też wysyłanie plików na własną pocztę e-mailową. Dzięki temu nawet gdy system operacyjny(Windows) zawiedzie, po naprawie komputera będziesz mógł ściągnąć swoje pliki z poczty elektronicznej. Istnieją również specjalne „wirtualne dyski”. Działają one na zasadzie poczty elektronicznej. Zakładasz swoje konto na takiej stronie a następnie przesyłasz pliki na serwer, gdzie będą bezpiecznie przechowywane. Większość takich stron jest bezpieczna i bezpłatna. Warto więc korzystać z takich możliwości dla większej pewności, że nasze dane nie zostaną bezpowrotnie utracone.

Gotowe 🙂
Twój komputer będzie najszybszy, jeśli regularnie będziesz go czyścił. Za darmo, co 6 tygodni przyślę Ci przypomnienie wraz z instrukcjami profilaktycznymi – zapisz się już teraz!


Kwartalne porządki w Twoim komputerze

Dzięki temu zaoszczędzisz kilka setek na naprawy!

Wpisz poniżej na jaki adres chcesz otrzymywać kwartalne przypomnienie / dokładną instrukcję, jak posprzątać komputer

 


Jeśli ten artykuł Ci się przydał, poleć go znajomym i rodzinie!

 

 

Może Ci się również spodobać…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *