Najlepszy Antywirus

najlepszy-antywirus

Napisał irek wrobel

13 stycznia 2014

Im więcej zainstalowanych programów antywirusowych tym lepiej

Ostatnio podczas napraw wielu komputerów otrzymywałem bardzo wiele pytań o najlepszy antywirus na komputer czy laptop.

Zanim jednak powiem, który jest najlepszy powinieneś wiedzieć kilka istotnych informacji na tema programów antywirusowych.

Podstawową sprawą jest posiadanie na komputerze tylko jednego antywirusa!!! Spotykam się codziennie z sytuacją, gdy komputer posiada dwa lub więcej takich programów.

Nie wdając się w szczegóły działania takich programów, pamiętaj tylko o jednym:

Posiadanie więcej niż jednego antywirusa powoduje, że każdy z tych programów zwalcza się nawzajem, skutecznie ograniczając ochronę komputera. Zatem jeśli posiadasz więcej niż jeden antywirus – zdecyduj się na używanie wybranego przez ciebie i niech to będzie tylko jeden!!!!!

Przepraszam cię, za ten tytułowy żart – jednak w ten sposób chciałem zwrócić Twoją uwagę na ten Ważny element ochrony twojego komputera.

Który antywirus jest najlepszy

Nie istnieje takie pojęcie – jak najlepszy program antywirusowy. Kiedyś korzystałem z Norton. Zawiódł mnie tylko jeden raz (w ciągu 5 lat użytkowania), gdy przepuścił wirusa, który to w kilka chwil zaraził / zainfekował wszystkie pliki .exe a następnego dnia fizycznie spalił mi dysk twardy. Utraciłem wszystko co było na dysku. 3 lata pracy poszło z dymem.

Program antywirusowy ma działać!!! Chronić komputer przed atakami wszelkich robaków, botów, wirusów i innych świństw 🙂 Zawsze!!! Po to został stworzony.

Zatem jeśli korzystasz z jakiegoś programu antywirusowego i do tej pory nie miałeś problemu z wirusami – korzystaj z niego dalej.

Jeśli zawiodłeś się na dotychczasowym – zmień na inny. Pamiętaj jednak, aby poprzedni odinstalować i dopiero wówczas zainstalować nowy antywirus.

Osobiście używam NOD32 już od kilku lat i do tej pory mnie nie zawiódł. Koszt tego antywirusa to ok 100zł/rok

Porównywanie – Ranking Programów antywirusowych

Co jakiś czas możesz spotkać się z rankingiem programów antywirusowych. Sam kiedyś czytałem i analizowałem, starając się wybrać optymalny dla mnie. Szybko jednak zauważyłem, że takie rankingi są sponsorowane i dlatego przestałem w ogóle zawracać sobie głowę nimi.

W rankingach takich nie spotkałem się z bezstronną analizą wszystkich programów antywirusowych. Zauważyłem, że w zawsze brakuje w nich albo najpopularniejszych albo jest ich tylko kilka. Dlaczego czasopisma robiące takie rankingi antywirusów nie

Może Ci się również spodobać…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *