Jak skonfigurować przeglądarki internetowe – Google Chrome

google chrome 1

Napisał irek wrobel

15 października 2014

Jak skonfigurować przeglądarki internetowe – Google Chrome

Wielu moich klientów często pytało mnie o to jak poprawnie skonfigurować przeglądarki internetowe.
W końcu postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami. Z niektórymi z nich możesz się nie zgodzić i uważam to za słuszne. Zachęcam jednak do przetestowania.

Pobierz przeglądarkę Google Chrome

google chrome pobierz 1

 

Pojawi się nowe okno, gdzie możesz wybrać czy Google Chrome będzie przeglądarką domyślną oraz czy chcesz aby przeglądarka wysyłała anonimowe statystyki.

google chrome pobierz

Przeglądarka została automatycznie zainstalowana. Teraz przeglądarka Google Chrome zostanie automatycznie uruchomiona i powinieneś zobaczyć takie okno:

google chrome login

Przeglądarka Google Chrome jest już zainstalowana na twoim komputerze.

Konfiguracja przeglądarki Google Chrome

W prawym górnym rogu przeglądarki kliknij w trzy poziome kreseczki. Wysunie się menu w którym znajdź i kliknij w opcję „Ustawienia”

google chrome ustawienia

Ustawienia

 • Zaloguj się – Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zachęcam do założenia konta. Konto w Google, to nie tylko darmowa przeglądarka lecz wiele – Naprawdę Wiele – darmowych korzyści. Darmowe i bez reklam konto e-mail, dysk o pojemności 10GB, darmowa edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, prezentacje i wiele wiele innych. Dlatego jeśli jeszcze nie masz konta Google napisz mi w komentarzu – Dlaczego ? 🙂
 • Po uruchomieniu – Zdecyduj, co ma się uruchamiać tuz po uruchomieniu przeglądarki. Z własnego doświadczenia ustawiam tą opcję na ” Kontynuuj, gdzie skończyłem”. Ale oczywiście możesz wybrać co dla ciebie jest najlepsze 🙂
 • Wygląd – To jest ta część ustawień, którym nigdy nie poświęcałem najmniejszej uwagi :). Dlatego, zrób z nią co chcesz 🙂
 • Wyszukiwanie – Wybierasz domyślną wyszukiwarkę dla przeglądarki internetowej Google Chrome
 • Użytkownicy – Tą opcję pozostawiam z ustawieniami domyślnymi, czyli nic nie zmieniam 🙂
 • Prywatność – Domyślnie przeglądarka ma ustawione pierwsze cztery opcje zaznaczone. Dodaj również piątą opcję, odpowiedzialną za błędy ortograficzne.
 • Hasła i Formularze – Ważne! – Możesz łączyć opcję auto uzupełnianie ale pamiętaj aby NIE BYŁO ZAZNACZONEJ OPCJI zapamiętywania haseł!
 • Treści internetowe – zostaw bez zmian
 • Sieć – zostaw bez zmian
 • Języki – jeśli przeglądarka nie wybrała automatycznie twojego języka, tutaj możesz to zrobić. Oferuj tłumaczenie – tę opcję wyłączyłem definitywnie. Jeśli będę chciał coś przetłumaczyć skorzystam z translatora 🙂
 • Pobrane pliki – Koniecznie zaznacz opcję, Pytaj przed pobraniem, gdzie zapisać każdy plik. Różne pliki pobierasz z sieci i zacznij decydować, gdzie zapisać dany plik. Przestrzegam jednak, aby zapisywać pobrane pliki w dokumentach. Są one automatycznie zapisywane na dysku C. Zapisywanie czegokolwiek ważnego na dysku C jest niebezpieczne i grozi ich utratą w przypadku awarii komputera.
 • Certyfikaty HTTPS/SLL – zostaw bez zmian
 • Google Cloud Print – Dodając drukarkę, którą masz w domu, możesz w dowolnym miejscu na świecie wysłać do druku dokument, który zostanie wydrukowany w domowym komputerze.
 • System – zostaw bez zmian

Może Ci się również spodobać…

2 komentarze

 1. Przeglądarka internetowa insyalacja

  Mam problem z zainstalowaniem przeglądarki internetowej

  Odpowiedz
  • irek wrobel

   Odinstaluj obecną wersję przeglądarki. Opróżnij kosz. Wyłącz komputer. Włącz ponownie. Pobierz plik instalacyjny. Zainstaluj.

   Jeśli to nic nie pomoże, konieczne będzie wyczyścić rejestr.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *