Jak bezpiecznie logować się na konto bankowe

konto_bankowe

Napisał irek wrobel

13 stycznia 2014

Jak bezpiecznie logować się na konto bankowe
Zobacz, w jaki sposób bezpiecznie logować się na swoje konto bankowe.
Komputer, z którego łączysz się na twoje konto bankowe, powinien być przede wszystkim zabezpieczony przed wirusami i atakami z sieci.

konto_bankowe
Podstawową ochronę zapewnia program antywirusowy, na przykład darmowy Avast! czy płatny NOD32! oraz firewall (zapora ogniowa 🙂 )wbudowana w Windows.

Podwyższoną ochronę oferują pakiety bezpieczeństwa, na przykład G Data Internet Security lub eScan Internet Security Suite, który to wyposażony między innymi w moduł antywirusowy i inteligentny firewall.

Przykładowy pakiet bezpieczeństwa:

Musisz wiedzieć, że na bezpieczeństwo twoich danych ma również wpływ połączenie internetowe, z którego korzystasz.

Jako bezpieczne łącze internetowe możesz traktować domowy lub mobilny (komórkowy) dostęp do internetu, a szczególnie niebezpieczny – nieznany punkt dostępowy. Dlatego też nigdy nie loguj się na twoje konto bankowe na przykład z kafejki internetowej, czy sklepu z komputerami.

Jednym ze sposobów na podwyższenie bezpieczeństwa korzystania z konta bankowego jest losowe wprowadzanie poszczególnych liter hasła.

Taki sposób logowania do konta bankowego oferują niestety tylko niektóre banki internetowe.

Równie przydatna w ochronie prywatności może być wirtualna klawiatura, którą znajdziesz na przykład we wspomnianym pakiecie eScan Internet Security Suite.

 

konto-bankowe-wirtualna-klawiaturaDzięki niej możemy za pomocą myszy i bez użycia fizycznej klawiatury wpisywać login oraz hasło do naszego konta. Takie działanie ustrzeże cię przed przechwyceniem wpisywanych danych przez aplikacje szpiegowskie, takie jak keyloggery

Może Ci się również spodobać…

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *