Jaki Tablet kupić

jaki-tablet-kupic-webholo-serwis-pc-rugby

Napisał irek wrobel

7 października 2013

Jaki Tablet kupić

Jeśli nie chcesz czytać o Tabletach aby wybrać najlepszy dla swoich potrzeb, od razu możesz przejść do wyszukiwarki, którą dla Ciebie przygotowałem:

Najtańsze Tablety

Poniższe informacje są dla tych, co chcą wybrać najodpowiedniejszy dla siebie Tablet.

Chcesz kupić tablet, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę i co można na nim zrobić? Zobacz na co zwrócić uwagę zanim pójdziesz kupić:

Co to jest Tablet i do czego on służy?

To urządzenie łączące telefon komórkowy (smartphone) z laptopa. Posiada funkcje komórki i komputera. Obsługa prymitywna – dotykowy ekran 🙂 Tablet służy do tego samego co komórka i laptop. Obsługa bardzo wygodna a pracuje się z nim wygodniej niż komórką czy laptopem.

Co można zrobić z Tabletem?

Na Tablecie przegładzasz strony www, odbierasz pocztę, grasz, oglądasz filmy, przeglądasz zdjęcia, czytasz książki, rysujesz. Praktycznie wszystko to co możesz zrobić z laptopem.

Najczęściej jednak użytkownicy wykorzystują tablety do przeglądania stron internetowych, korzystają z portali społecznościowych, sprawdzają pocztę elektroniczną, robią i przeglądają zdjęcia i grają. W drugiej kolejności oglądają filmy i słuchają muzyki a także czytają e-książki.

jaki-tablet-kupic-webholo-serwis-pc-rugby
Jak posługiwać się Tabletem?

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z dotykowego telefonu komórkowego – Będziesz wiedział jak posługiwać się tabletem.

Jeśli nigdy nie korzystałeś z dotykowych urządzeń – błyskawicznie! nauczysz się obsługiwać Tableta, ponieważ są to urządzenia intuicyjne. Obsługa Tableta nie wymaga specjalnego przeszkolenia.

Który Tablet jest dla mnie najlepszy?

A do czego potrzebujesz Tableta?

Tablet – prezent dla dziecka

Pamiętaj! To może nie jest BARDZO kosztowna zabawka – jednak bardzo popularna! Nie kupuj zatem najdroższych, ponieważ jest duże ryzyko kradzieży. Tym bardziej, że dziecko potrzebuje przede wszystkim aby pochwalić się przed kolegami koleżankami a także aby pobawić się nim – zatem gierki, filmy i FB 🙂 Osobiście polecam skorzystać z poniższej wyszukiwarki i dobrać coś do ok £150 – (ok 700PLN)

jaki tablet kupic serwis komputerowy w rugby

Tablet – prezent dla Faceta 🙂

Pomyśl o funkcjonalności i szybkości. Polecam poszukać Tableta w przedziale cenowym ok £200-300. Dlaczego tak? Pamiętaj, że Twój facet również potrzebuje pochwalić się przed znajomymi, zatem nie powinien być najtańszy. Najlepiej jeśli będzie miał wielkość 10″

Wyszukiwarka Tabletów dla Twojego Faceta

Tablet – Potrzebny do pracy

Koniecznie zwróć uwagę na szybkość działania Tableta. Im lepszy procesor i większa pamięć RAM tym Tablet będzie działał szybciej. Najważniejszy jednak parametr to łączność z internetem. Jak i gdzie Tablet ma łączyć się z internetem?

3G – łączy się z internetem jak telefon komórkowy

Wii-Fii – łączy się z internetem gdy znajdzie sieć z nadajników typu Router / Modem lub tzw hotspot.

Jeśli zatem tablet ma być używany w każdym miejscu – koniecznie musi być z opcją 3G.

Jeśli Tablet będzie najczęściej używany w pomieszczeniach typu „Moje biuro” i wiem, że mam mam dostęp do netu za pośrednictwem Wii-Fii – tablet musi mieć koniecznie tą opcję!!!

Ważne może okazać się również pojemność twardego dysku.

Tablety wykorzystywane w pracy, więc sprzedaż i prezentacje podczas spotkań biznesowych, prezentacje w domach klientów lub w biurach klientów – 3G – Nigdy nie wiesz cz będzie tam dostępna sieć, więc musisz mieć swój dostęp.

Jak odbierać pocztę e-mail w Tabletach?

Obsługa poczty jest bardzo wygodna. Prawie każdy Tablet ma wbudowany program do odbioru wiadomości elektronicznych. Użytkownicy usługi Gmail: dostają oddzielną, bardzo rozbudowaną aplikację.

Tablet jako telewizor i radio

Nawet najtańsze urządzenia czytają (będą odtwarzały) wszystkie popularne formaty plików wideo (nawet w jakości Full HD 1080p), zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i pliki audio (muzyka).

Filmy odtwarzane są płynnie a po zainstalowaniu bardziej zaawansowanego programu można wczytać napisy, jak również wybrać ścieżkę dźwiękową.Pamiętaj jednak, że wbudowane głośniki z reguły są kiepskiej jakości, i najlepiej korzystać ze słuchawek.

Film z tabletu można również odtworzyć na dużym TV – nawet takim o przekątnej ekranu 60 cali lub większym – bez strat w jakości obrazu. Jest to możliwe, gdyż większość tabletów wyposażona jest w port HDMI, za pomocą którego łączą się z ekranem. Jednak konieczne jest dokupienie specjalnego kabla (w tabletach występuje gniazdo mini-HDMI) lub przejściówki do posiadanego już przewodu.

Rozmowy i wideo rozmowy, na przykład przez Skype”a

Niemal wszystkie tablety, nawet te najtańsze, są wyposażone w aparat fotograficzny oraz kamerkę, która pozwala robić zdjęcia oraz nagrywać filmy. Zestaw w postaci mikrofonu, głośników oraz kamerki umożliwia więc prowadzenie rozmów i wideo rozmów, dokładnie tak samo jak typowy komputer. Co ważne, wymaga to jedynie połączenia z internetem i nie oznacza dodatkowych kosztów.

Bateria – ile czasu można pracować bez ładowania?

Najtańsze urządzenia są zdolne do nieprzerwanego działania podczas przeglądaniu internetu przez trzy–cztery godziny, a te nieco droższe mogą to robić nawet sześć godzin. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że tablet, gdy tylko zostaje odłożony (nie jest używany), przechodzi w tryb czuwania, w którym to może działać nawet dwa lub trzy dni! Co ważne, w przeciwieństwie do uśpionego laptopa poinformuje on na przykład o nadejściu nowej poczty czy nowej wiadomości na Facebooku. Innymi słowy, można go używać po dwie–trzy godziny dziennie przez, powiedzmy, dwa dni, ale cały czas być „online”.

 

Jeśli podoba ci się to, co dla ciebie robię, podziel się tym ze znajomymi. Dzięki:)

Może Ci się również spodobać…

Darmowy Informatyk w Rugby

Darmowy Informatyk w Rugby

Darmowy Informatyk w Rugby Czy darmowa naprawa komputerów w Rugby jest możliwa? Czy jest możliwe, że ktoś za darmo...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *